दशैंको आज तेस्रो दिन, चन्द्रघण्टा देवीको पूजा गरिदै

0

कार्तिक ३ । दशैंको आज तेस्रो दिन चन्द्रघण्टा भगवतीको पूजा गरिदै छ । आज देशभरीका नवदुर्गाका मन्दिर र शक्तिपीठहरुमा नियमित पुजा गरिदैछ । राजधानीभित्र गुहेश्वरी, मैतिदेवी, दक्षिणकाली, कालिकास्थान, शोभा भगवती, तलेजुभवानी, विजेश्वरी, नक्साल भगवती, भद्काली र इन्द्रायणीसहितका देवी दुर्गाका शक्तिपीठहरूमा दर्शनार्थीहरूको भीड लाग्ने भएपनि यस वर्ष कोभिड १९ का कारण नियमित पुजा मात्रै हुनेछन् ।

उपत्यका बाहिर धरानको दन्तकाली, भोजपुरको सिद्दकाली, ताप्लेजुङको पाथिभारा, गोरखाको मनकामना लगायतका शक्तिपीठहरुमा पुजा हुने गर्दछ ।

घटस्थापना गरेसँगै नवदूर्गाका ९ वटा रूपहरूको पूजा गर्ने परम्परा छ । नवरात्रका नौ दिनमा पहिलो दिन शैलपुत्री, दोस्रो दिन ब्रम्हचारिणी, तेस्रो दिन चन्द्रघण्टा, चौंथो दिन कुष्माण्डा, पाँचौ दिन स्कन्दमाता, छौटौं दिन कात्यायनी, सातौं दिन कालरात्री, आठौं दिन महागौरी र नवौं दिन सिद्धिदात्रीको पूजा गर्ने गरिन्छ ।

Share.

Leave A Reply