नवलपरासी पश्चिममा आइसोलेशन सेण्टरको अभाव

0

नवलपरासी, ११ जेठ : नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्ता पश्चिम) जिल्लामा आवश्यकतानुसारको आइसोलेशन सेन्टर स्थापना हुन नसक्दा थप जोखिम बढ्ने देखिएको छ ।

जिल्लाको बर्दघाट नगरपालिकाअन्तर्गत शहीद स्मृति सामुदायिक अस्पतालमा मात्र चार शय्याको आइसोलेशन वार्ड छ । यसअघि पृथ्वीचन्द्र अस्पतालमा रहेको १० शय्याको आइसोलेशन वार्ड हटाइएपछि झन् समस्या देखापरेको हो । सो अस्पतालमा अन्य सेवा प्रवाहमा समस्या देखिने भएकाले प्रदेश सरकारको समन्वयमा आइसोलेशन वार्ड हटाइएको अस्पतालका प्रमुख डा मोहम्मदनुरुल होदाले जानकारी दिनुभयो ।

जिल्लाका विभिन्न स्थानमा आइसोलेशन व्यवस्थापनका लागि प्रदेश सरकारसँग समन्वय भइरहेको जिल्लास्तरीय कोभिड नियन्त्रण समन्वय समितिका संयोजक एवं जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख शिवशङ्करप्रसाद रायले जानकारी दिनुभयो । प्रदेश सरकारले तराईका सबै जिल्लामा २०० शय्याको आइसोलेशन सेन्टर व्यवस्थापन गर्ने जनाए पनि जिल्लामा हालसम्म शहीद स्मृति सामुदायिक अस्पतालमा मात्र चार शय्याको आइसोलेशन अस्पताल रहेको छ ।

पछिल्लो पटक जिल्लामा फेला परेका पाँच कोरोना सङ्क्रमितमध्ये रामग्राम नगरपालिकामा फेला परेका दुई सङ्क्रमित तीन दिनदेखि क्वारेन्टिनमा बस्दै आएका छन् । पृथ्वीचन्द्र अस्पतालमा भएको आइसोलेशन बेड हटाइएपछि प्रदेश सरकारले स्थापना गरेको आइसोलेशन सेन्टरमा बेड खाली नभएकाले दुई सङ्क्रमित हालसम्म परासीस्थित आदर्श माविको क्वारेन्टिनमा बसेका छन् ।

जिल्लामा हालसम्म एक १५ वर्षीष किशोरीसहित पाँच जना कोरोना सङ्क्रमित फेला परेका छन् । तिनमा रामग्राम नगरपालिका –३ घोडपालिकाका ३३ वर्षीय पुरुष र वडा नं १८ पम्फापुरकी १५ वर्षीया किशोरी, सुस्ता गाउँपालिका–५का ३५ र २६ वर्षीय गरी दुई पुरुष तथा प्रतापपुर गाउँपालिका वडा नं ५ बैदौलीका एक ३६ वर्षीय पुरुष छन् । रासस

Share.

Leave A Reply